logotype
trenuj i wspieraj fundacj
img1
img2


Przyjaciele

Aktualności

Spotkanie z trenerem Górnika Zabrze, Robertem Warzychą

W dniu 20 listopada 2014 r. w ramach projektu „Serce Biskupic”  współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich –Śląskie Lokalnie odbyło się spotkanie z byłym piłkarzem a obecnie trenerem Górnika Zabrze, Robertem Warzychą. Na spotkaniu zjawili się przedstawiciele aż trzech pokoleń kibiców 14-krotnego mistrza Polski w piłce nożnej.  

W pierwszej części spotkania Pan Robert opowiadał o początkach swej kariery, która zaczynała się w małym lokalnym klubie. Jednak pasja, upór i stawianie sobie ambitnych celów doprowadziły go do gry w najlepszym klubie Polski –Górniku, angielskim Evertonie ( co w tamtych czach było dużym osiągnięciem), zdobyciu Pucharu Węgier czy zakończenia kariery za oceanem w zawodowej lidze USA. Robert Warzycha rozegrał także blisko 50 spotkań w reprezentacji Polski.  Jego kariera jest doskonałym przykładem, że marzenia młodych ludzi spełniają się bez względu na wielkość miasta z jakiego pochodzą a gwarancją sukcesu jest ciężka codzienna praca i wiara w sukces.

W drugiej części spotkania odpowiadał na pytania zgromadzonych kibiców. Pytania były bardzo zróżnicowane i dotyczyły bieżących spraw klubu, jego najbliższej przyszłości (taktyka na najbliższe mecze, plany transferowe, planowany powrót na boisko kontuzjowanych zawodników, plany transferowe) jak kariery i zawodniczej naszego dzisiejszego gościa. Robert Warzycha z cierpliwością odpowiedział na wiele pytań co ucieszyło zgromadzonych kibiców.

Spotkanie zakończyło się wspólnym pozowaniem do zdjęć i rozdawaniem autografów. Najmłodsi kibice otrzymali pamiątki związane z Górnikiem. Fundacja „TWÓJ EVEREST” dziękuje za pomoc w zorganizowaniu spotkania Panu Jerzemu Urbanowi, mieszkańcowi Biskupic, który na co dzień szkoli młodzież w Górniku Zabrze.

 

Zdjęcia ze spotkania

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich