logotype
Gulajski okno na Everest
img1
img2


Przyjaciele

Aktualności

Przygoda w górskiej Zawoi

W dniach 24.06 -01.07 2019 r. zorganizowaliśmy kolonie letnie dla 75 dzieci w górskiej Zawoi. Jak zawsze program był bardzo atrakcyjny. Odwiedziliśmy m.in. Inwałd gdzie braliśmy udział w ciekawych warsztatach w średniowiecznej warowni oraz mogliśmy podziwiać perełki światowej architektury w Parku Miniatur. Oczywiście nie mogło zabraknąć pieszych górskich wędrówek. Dotarliśmy do schroniska Markowe Szczawiny na wysokości 1180 m n.p.m. Nasi koloniści wzięli także udział w dwóch warsztatach z rękodzieła ludowego. Tradycyjnie już na naszych koloniach odbył się Dzień Sportu oraz warsztaty profilaktyczne z użyciem alkogogli. Tydzień minął bardzo szybko ku rozpaczy kolonistów oraz….rodziców. Za rok kolejny wyjazd.

Czytaj więcej...

Bieg dla Słonia 2019 r.

Po raz kolejny nasza fundacja i jej wolontariusze mogli dołożyć małą cegiełkę do organizacji najbardziej magicznego biegu w roku, Biegu dla Słonia. Biegu, który jest organizowany ku pamięci himalaisty Artura Hajzera jak co roku zgromadził ponad 2000 zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu oraz miłośników gór.

Czytaj więcej...

„Pomocne rękawice” Michała Kity

Zabrzański wojownik o gołębim sercu Michał "Masakra" Kita podarował dzisiaj naszej fundacji rękawice ze swojego zwycięskiego debiutu w formule K1 federacji DSF Kickboxing Challenge!!! Rękawice z autografem będzie można już wkrótce wylicytować na aukcji, z której dochód przeznaczymy na organizacje kolonii dla dzieci. Panie Michale dziękujemy bardzo!!!

 

Finał konkursu Unijny Everest

Finał konkursu Unijny Everest odbył się dzisiaj w ZSO nr 14 w Zabrzu. Tym razem nagrody laureatom wręczył osobiście fundator głównej nagrody - wyjazdu do Brukseli Pan Profesor Jerzy Buzek Laureaci mieli okazję wysłuchać wykładu Pana Profesora i zadać mu kilka pytań. Imprezę zaszczycił swoja obecnością Dyrektor Biura Prezydenta Miasta Zabrze Jan Pawluch, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zabrze Sebastian Dziębowski, Naczelnik Wydziału Oświaty Pani Ewa Wolnica  i Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty Michał Wadowski.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Świnnej

Wczoraj odbyła się wycieczka do Beskidzkiego Centrum Nauki w Świnnej, koło Żywca dla Szkoły Podstawowej nr 11 w Zabrzu, która wygrała Triathlon Profilaktyczny. Młodzież miała okazję zobaczyć doświadczenia z ciekłym azotem, wbić bananem gwoździa, skroplić powietrze. W trakcie spotkania odbył się również konkurs na zbudowanie najwyższej wieży ze słomek do napojów.

Czytaj więcej...